Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 16 • L 15
14C
Pt
18C
Sob
21C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Cztery nowe zakażenia w województwie. Zmarły kolejne dwie osoby
koronawirus_ambulans_na sygnale_Bydgoszcz_Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny - JS
13.06.2020 | 10:59

Koronawirus. Cztery nowe zakażenia w województwie. Zmarły kolejne dwie osoby

Najnowsze statystyki przedstawiło Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Ambulans przed Wojewódzkim Szpitalem Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński / archiwum

440 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – poinformowało w sobotnie (13 czerwca) przedpołudnie Ministerstwo Zdrowia. 4 z nich potwierdzono w naszym województwie. Na Kujawach i Pomorzu zmarły także kolejne 2 osoby.

Z najnowszego komunikatu przekazanego przez resort zdrowia wynika, że najwięcej potwierdzonych przypadków – 209 stwierdzono w województwie śląskim. 66 wykryto w woj. mazowieckim, 37 – łódzkim, 24 – wielkopolskim, 18 – małopolskim i opolskim, 17 – dolnośląskim, 16 – podkarpackim, 9 – podlaskim, 7 – zachodniopomorskim, 6 – lubelskim i pomorskim, 4 – kujawsko-pomorskim, 2 – świętokrzyskim i 1 – lubuskim. W całym kraju potwierdzono 29 017 przypadków zakażenia koronawirusem.

Jednocześnie ministerstwo przekazało informację o śmierci kolejnych 15 osób, u których zdiagnozowano zakażenie (łącznie w Polsce zmarło 1 237 osób). Dwie z nich zmarły w przekształconym na jednoimienny zakaźny Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. Biegańskiego w Grudziądzu. To 72-letni mężczyzna i 77-letnia kobieta, przy czym obie te osoby – jak podają służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego – miały choroby współistniejące.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


Na Kujawach i Pomorzu stwierdzono cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Pozytywne wyniki testów stwierdzono u dwóch osób z powiatu toruńskiego i jednej z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Łącznie stwierdzono 614 przypadków zakażenia, zmarło 49 osób. Z komunikatu przekazanego przez służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego dowiadujemy się także, że wyzdrowiała kolejna osoba – tych łącznie jest w naszym województwie 514.

1 240 osób nadal przebywa w kwarantannie, a kolejne 24 są objęte nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. W naszym województwie do badań łącznie pobrano 51 682 próbki.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści