Bydgoszcz
-8C
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H -8 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Dwa nowe zakażenia i dwunastu kolejnych wyleczonych w województwie [PODSUMOWANIE]
koronawirus_ambulans_na sygnale_Bydgoszcz_Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny - JS
23.05.2020 | 23:10

Koronawirus. Dwa nowe zakażenia i dwunastu kolejnych wyleczonych w województwie [PODSUMOWANIE]

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Ambulans przy Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński

31,3 tysiąca testów – tyle przeprowadzono w Polsce w ciągu ostatniej doby w walce z koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia, które dzisiaj podało także informację o kolejnych 316 nowych przypadkach zakażenia.

Rano ministerstwo informowało o 219 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, a po południu już o 97. Z popołudniowego raportu wynika także, że najwięcej zakażeń stwierdzono w województwie mazowieckim – 40. Jednocześnie podano także informację o śmierci kolejnych 11 osób, u których zdiagnozowano zakażenie koronawirusem.

W Polsce zachorowało już 20 931 osób, zmarły 993. Hospitalizowanych pod kątem koronawirusa są 2 271 osób, 80 635 objęto kwarantanną, a kolejne 19 836 nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Wyleczono 8 977 osób. Jednocześnie w ciągu minionej doby przeprowadzono w kraju ponad 31,3 tys. testów.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


Dwa – tyle nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w sobotę na Kujawach i Pomorzu. Pozytywne wyniku testów stwierdzono u mieszkańców powiatów: lipnowskiego i włocławskiego, co oznacza że w województwie potwierdzono 592 przypadki zakażenia. Ale dzień przyniósł również zdecydowanie lepszą informację – wyzdrowiało kolejnych 12 osób. Służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przed południem informowały o jedenastu takich osobach, z kolei po południu przekazano informację o kolejnym wyleczonym.

W województwie kujawsko-pomorskim wyleczono już 430 osób, zmarło 45. Pod kątem koronawirusa hospitalizowanych jest 61 osób, 2121 przebywa w kwarantannie, a 336 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Łącznie do badań pobrano 34 758 próbek.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści