Bydgoszcz
12C
Słonecznie
66% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 13 • L 11
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Dwanaście nowych przypadków zakażenia na Kujawach i Pomorzu
16.04.2020 | 11:47

Koronawirus. Dwanaście nowych przypadków zakażenia na Kujawach i Pomorzu

Najnowsze statystyki podało przed południem Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

189 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – poinformowało w czwartkowe (16 kwietnia) przedpołudnie Ministerstwo Zdrowia. 12 z nich potwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim.

Jak przekazuje resort, najwięcej potwierdzonych przypadków stwierdzono w województwie śląskim – 62. 43 przypadki potwierdzono w woj. wielkopolskim, 19 – dolnośląskim, 14 – podlaskim, 10 – małopolskim, 9 – lubelskim i opolskim, 6 – zachodniopomorskim, 3 – świętokrzyskim, 2 – lubuskim, podkarpackim i pomorskim. Z komunikatu ministerstwa jednocześnie dowiadujemy się o śmierci sześciu kolejnych osób, które były zakażone koronawirusem i posiadały choroby współistniejące.

Na Kujawach i Pomorzu potwierdzonych zostało dwanaście nowych przypadków zakażenia koronawirusa. Pozytywne wyniki testów są u 4 osób z powiatu nakielskiego, 3 z Bydgoszczy, 2 z Torunia i 1 z Grudziądza oraz powiatów: bydgoskiego i toruńskiego. W naszym województwie, zakażonych koronawirusem jest 367 osób.

W całym kraju koronawirusa potwierdzono u 7771 osób, zmarły 292. Jak przekazał rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, wyleczono 774 osoby, a w ciągu minionej doby przeprowadzono ponad 11,8 tys. testów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści