Bydgoszcz
5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 6 • L 3
4C
Nd
10C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Dziesięć nowych zakażeń w regionie. Zmarły trzy osoby, pięć wyleczono
koronawirus bydgoszcz
24.04.2020 | 10:53

Koronawirus. Dziesięć nowych zakażeń w regionie. Zmarły trzy osoby, pięć wyleczono

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: W Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy pod kątem koronawirusa hospitalizowanych jest dziewięć osób, stan ośmiu z nich jest dobry.

Fot. Maciej Rejment

Jest 248 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju – poinformowało w piątkowe (24 kwietnia) przedpołudnie Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 9 osób, w tym 3 na Kujawach i Pomorzu.

W województwie kujawsko-pomorskim zmarły kolejne trzy osoby zakażone koronawirusem. W Toruniu zmarł 69-letni mężczyzna, zaś w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu zmarły dwie osoby. – To 55-letni mężczyzna i 69-letnia kobieta – informuje nas rzecznik grudziądzkiego szpitala Izabela Hirsch-Lewandowska. Jak się dowiadujemy, 55-latek i 69-latka zostali do Grudziądza przewiezieni z placówki w Toruniu (mężczyzna leczony był w Grudziądzu od 11 kwietnia, kobieta – od 8.04). Oboje mieli choroby współistniejące, zaś z komunikatu służb urzędu wojewódzkiego wynika, że do zgonu 69-latka doszło w domu. W wyniku zakażenia koronawirusem na Kujawach i Pomorzu zmarły już 23 osoby.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


Jednocześnie w regionie stwierdzono w piątek 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Pozytywne wyniki testów stwierdzono u 6 osób z powiatu świeckiego, 2 z pow. grudziądzkiego i 1 z Bydgoszczy i Torunia. Łączna liczba zakażonych osób na Kujawach i Pomorzu to 470. Służby urzędu wojewódzkiego w piątkowe przedpołudnie przekazały również dobrą informację – jest 5 kolejnych osób, które zostały wyleczone. Łącznie w województwie wyleczono 109 osób.

W kraju potwierdzonych zostało 248 przypadków zakażenia koronawirusem. Z porannego komunikatu Ministerstwa Zdrowia dowiadujemy się, że najwięcej z nich – 89 potwierdzonych zostało w województwie śląskim, 68 – wielkopolskim, 30 – zachodniopomorskim, 11 – opolskim, 10 – kujawsko-pomorskim i małopolskim, 9 – dolnośląskim i pomorskim, 6 – lubelskim, 5 – świętokrzyskim i 1 – podlaskim. W sumie, zakażonych koronawirusem w kraju jest 10 759 osób. Zmarło 9 kolejnych osób, łącznie – 463. Jak przekazał rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, w ciągu doby w kraju przeprowadzonych zostało ponad 13,2 tys. testów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści