Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Dzisiaj cztery przypadki zakażenia w regionie [PODSUMOWANIE]
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (5)
28.03.2020 | 20:36

Koronawirus. Dzisiaj cztery przypadki zakażenia w regionie [PODSUMOWANIE]

Na zdjęciu: Dziesięciu chorych, u których zdiagnozowano koronawirusa, jest hospitalizowanych w szpitalu obserwacyjno-zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

1638 – tyle osób zachorowało w kraju na koronawirusa. W sobotę (28 marca) wieczorem, resort zdrowia poinformował o 157 nowych przypadkach zakażenia. 

Najwięcej przypadków zakażenia, bo aż 103 wykryto u osób z woj. mazowieckiego. Pozytywny wynik testów na obecność koronawirusa stwierdzono również u 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 z woj. śląskiego, 9 z woj. podkarpackiego, 4 z woj. zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, 3 z woj. małopolskiego, 2 z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego. W ciągu doby stwierdzono 249 przypadków zakażenia koronawirusem w kraju.

Wieczorem, Ministerstwo Zdrowia przekazało również informację o śmierci 67-letniego mężczyzny, który był zakażony koronawirusem. Zmarł on w szpitalu w Warszawie i jak podaje resort, miał choroby współistniejące. To 18 ofiara koronawirusa w Polsce.

Jak sytuacja wygląda na Kujawach i Pomorzu? Dzisiaj stwierdzono cztery kolejne przypadki zakażenia koronawirusem: u trzech mężczyzn (dwóch z powiatu bydgoskiego i jednego z powiatu mogileńskiego) oraz kobiety z powiatu nakielskiego. Stan zdrowia jednego z mężczyzn jest średni, ale stabilny, a trójki pozostałych osób – dobry. Jak informował wczoraj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, spośród 37 osób hospitalizowanych w związku z koronawirusem, stan jednej osoby jest określany jako ciężki.

10 osób u których zdiagnozowano koronawirusa, leczonych jest w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, 6 kolejnych w szpitalu w Grudziądzu, 2 – w szpitalu zakaźnym w Toruniu i 1 – w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii. Pozostała osiemnastka przebywa w domowej kwarantannie.

Sobota była kolejnym dniem, w którym wzrosła liczba osób objętych domową kwarantanną – jest ich już obecnie 7394. 74 osoby są hospitalizowane pod kątem koronawirusa, a 1694 objęte są nadzorem epidemiologicznym.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści