Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Jedno nowe zakażenie w województwie, kolejne dziewięć osób wyzdrowiało [PODSUMOWANIE]
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny Bydgoszcz - JS
20.05.2020 | 18:43

Koronawirus. Jedno nowe zakażenie w województwie, kolejne dziewięć osób wyzdrowiało [PODSUMOWANIE]

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński / archiwum

471 – tyle nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w środę (20 maja) w Polsce. Na Kujawach i Pomorzu potwierdzono jeden przypadek, jednakże przybywa osób wyleczonych.

Z informacji przekazanych przez służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa potwierdzono dzisiaj u mieszkańca powiatu wąbrzeskiego. To 584 osoba, która zachorowała na Kujawach i Pomorzu od początku pandemii.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


W szpitalach w regionie pod kątem koronawirusa hospitalizowanych jest 114 osób, zaś 2531 przebywa obecnie w kwarantannie. Kolejne 200 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Przybywa za to osób wyleczonych z koronawirusa. W środę, urząd wojewódzki poinformował o kolejnych 9 osobach, które wróciły do zdrowia – takich w sumie jest już 397. 44 osoby zmarły, a do badań łącznie pobrano 31 664 próbki.

Tymczasem w kraju dzisiaj potwierdzono 471 przypadków zakażenia (301 w raporcie przedpołudniowym i 170 po południu). Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o śmierci kolejnych 14 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Łącznie w kraju stwierdzono 19 739 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły 962 osoby, wyzdrowiało 8 163 osób. Z komunikatu ministerstwa wynika, że w ciągu minionej doby przeprowadzono ponad 21,6 tys. testów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści