Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Jest jedno nowe zakażenie w województwie
koronawirus_ambulans_na sygnale_Bydgoszcz_Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny - JS
21.05.2020 | 11:54

Koronawirus. Jest jedno nowe zakażenie w województwie

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Ambulans przy Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński

O 245 nowych przypadkach i kolejnych 3 osobach, które zmarły w wyniku zakażenia koronawirusem poinformowało w czwartkowe (21 maja) przedpołudnie Ministerstwo Zdrowia.

Resort podaje, że najwięcej przypadków zakażenia ponownie stwierdzono w województwie śląskim – aż 189. 16 zachorowań jest w woj. wielkopolskim, 12 – zachodniopomorskim, 10 – małopolskim, 4 – lubelskim i świętokrzyskim, 3 – dolnośląskim, lubuskim i pomorskim oraz 1 – kujawsko-pomorskim. Łącznie potwierdzone są 19 983 przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Z komunikatu ministerstwa dowiadujemy się również o śmierci kolejnych 3 osób. W wyniku zakażenia zmarło w kraju już 965 osób.

Ministerstwo Zdrowia informuje także, że w całym kraju hospitalizowanych pod kątem koronawirusa jest 2 330 osób, 77 461 objęto kwarantanną, a kolejne 19 729 – nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Jest też dobra wiadomość, bo wyleczono 8 452 osoby.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


W województwie kujawsko-pomorskim jedyny potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono u osoby z Torunia. W sumie zakażonych jest 585 osób, zmarły 44, wyzdrowiało 397. Jednocześnie z informacji przekazanych przez służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że stan zdrowia 4 osób hospitalizowanych pod kątem koronawirusa jest ciężki. 2 osoby w ciężkim stanie leczone są w przekształcony na jednoimienny zakaźny szpitalu w Grudziądzu, a kolejne 2 – w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy.

W izolatorium przebywa obecnie 13 osób.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści