Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Już 500 osób wyzdrowiało w województwie [PODSUMOWANIE]
koronawirus_ambulans_na sygnale_Bydgoszcz_Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny - JS
05.06.2020 | 20:47

Koronawirus. Już 500 osób wyzdrowiało w województwie [PODSUMOWANIE]

Najnowsze statystyki przedstawiło Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Ambulans przed Wojewódzkim Szpitalem Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński

W piątkowe (5 czerwca) popołudnie, służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformowały o kolejnych czterech osobach, które wyzdrowiały po zakażeniu koronawirusem.

To oznacza, że już 500 osób wyzdrowiało po tym, jak wcześniej zdiagnozowano u nich zakażenie koronawirusem. Jednocześnie w regionie chore osoby na COVID-19 są leczone osoczem pobranym od osób, które wygrały walkę z chorobą.

W piątek jednocześnie stwierdzono kolejne dwa zakażenia koronawirusem (wczoraj było ich pięć – zakażenie stwierdzono u dwóch osób z Bydgoszczy i jednej z Torunia oraz powiatów nakielskiego i żnińskiego). Dzisiaj, pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa zostały potwierdzone u mieszkańca Torunia i powiatu żnińskiego, co oznacza że w sumie zakażenie wykryto u 601 osób.

Służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformowały również o liczbie osób, które przebywają w szpitalach. Ani jednej osoby nie ma w izolatorium.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


W województwie kujawsko-pomorskim, w kwarantannie przebywają obecnie 1254 osoby, 32 są objęte nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Zmarło 47 osób, a do badań pobranych zostało łącznie 45 844 próbek.

Z komunikatu przekazanego przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w Polsce dzisiaj stwierdzono 362 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, co oznacza że w sumie jest ich już 25 410. Zmarło kolejnych 20 osób – od początku epidemii 1 137. Wyzdrowiało 12 410 osób, a w ciągu minionej doby przeprowadzono niespełna 18,5 tys. testów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści