Bydgoszcz
-8C
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H -8 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Kolejna osoba zmarła w regionie – w placówce w Bydgoszczy. Jest też jedenastu wyleczonych
Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii Bydgoszcz - JS (1)
24.04.2020 | 18:36

Koronawirus. Kolejna osoba zmarła w regionie – w placówce w Bydgoszczy. Jest też jedenastu wyleczonych

Najnowsze statystyki podało w piątkowe popołudnie Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: W Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy zmarła druga zakażona koronawirusem osoba - to 85-letni mężczyzna.

Fot. Jakub Soboczyński

Zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem na Kujawach i Pomorzu. Z popołudniowego (24 kwietnia) raportu dowiadujemy się także o kolejnym zakażeniu, ale i o jedenastu osobach, które zostały wyleczone.

W naszym regionie zmarł 85-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. Był on hospitalizowany w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy. To 24 osoba, która zmarła w województwie kujawsko-pomorskim. Rano potwierdzono śmierć trzech osób: 69-letniego mężczyzny z Torunia oraz 55-latka i 69-letniej kobiety w szpitalu z Grudziądza.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


Z popołudniowego raportu Ministerstwa Zdrowia napłynęła informacja o 133 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem (w ciągu doby stwierdzono ich 381). Najwięcej z nich potwierdzono w woj. mazowieckim – 40. 32 przypadki stwierdzono w woj. łódzkim, 14 – dolnośląskim, 12 – małopolskim, 9 – podkarpackim, 8 – śląskim, 5 – pomorskim, 4 – opolskim, 2 – podlaskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim oraz 1 – kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim. Najnowszy przypadek zakażenia w naszym regionie dotyczy osoby z powiatu świeckiego. Przekazano także informację o śmierci 31 osób (najmłodsza to 18-latek z Kędzierzyna-Koźla). W sumie, w kraju stwierdzono 10 892 przypadki zakażenia koronawirusem, zmarły 494 osoby. W ciągu doby wykonano 14,4 tys. testów – przekazało ministerstwo.

Ale z Kujaw i Pomorza pojawiła się też znacznie bardziej optymistyczna informacja – kolejnych 11 osób zostało wyleczonych (w sumie jest ich już 120). Do badań w naszym województwie pobrano w sumie 12 796 próbek.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści