Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 6 • L 5
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Kolejne cztery osoby zmarły w Kujawsko-Pomorskiem, dwie w Bydgoszczy
Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii Bydgoszcz - JS (1)
13.05.2020 | 10:57

Koronawirus. Kolejne cztery osoby zmarły w Kujawsko-Pomorskiem, dwie w Bydgoszczy

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: W Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii zmarły kolejne dwie osoby zakażone koronawirusem.

Fot. Jakub Soboczyński / archiwum

Nie ma nowego przypadku zakażenia koronawirusem na Kujawach i Pomorzu. Ze środowego (13 maja), przedpołudniowego raportu podanego przez resort zdrowia napłynęła jednak informacja o śmierci czterech osób, u których zdiagnozowano zakażenie.

Wszystkie zmarłe to kobiety. W szpitalu obserwacyjno-zakaźnym w Toruniu zmarła 76-letnia kobieta, w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy dwie kobiety w wieku 58 i 69 lat, a w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. Biegańskiego w Grudziądzu 94-latka. Wszystkie miały choroby współistniejące.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


Jednocześnie, z regionu napłynęła informacja o kolejnej wyleczonej osobie. W sumie, na Kujawach i Pomorzu potwierdzono 577 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 38 osób, wyzdrowiały 282. Jak wczoraj wieczorem podawały służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, do badań pobrano 24 173 próbki.

W kraju z kolei stwierdzono dzisiaj 180 przypadków zakażenia. Podobnie, jak dobę temu, także i teraz najwięcej z nich potwierdzono w woj. śląskim – 113. 32 przypadki stwierdzono w woj. dolnośląskim, 11 – wielkopolskim, 9 – świętokrzyskim, 5 – zachodniopomorskim, 3 – małopolskim i warmińsko-mazurskim, 2 – lubelskim i opolskim. Stwierdzone zostały 17 062 przypadki zakażenia koronawirusem, zmarło 847 osób (resort przekazał przed południem informację o śmierci kolejnych 8 osób).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści