Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Kolejne piętnaście osób wyzdrowiało w województwie [PODSUMOWANIE]
koronawirus_ambulans_na sygnale_Bydgoszcz_Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny - JS
26.05.2020 | 22:23

Koronawirus. Kolejne piętnaście osób wyzdrowiało w województwie [PODSUMOWANIE]

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Ambulans przed Wojewódzkim Szpitalem Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński

Żadnego nowego zakażenia koronawirusem nie stwierdzono we wtorek (26 maja) w województwie kujawsko-pomorskim. Wyzdrowiało za to kolejne piętnaście osób.

Służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego rano poinformowały o dziewięciu osobach, które wyzdrowiały po zakażeniu koronawirusem, zaś po południu podano informację o kolejnych sześciu. W sumie w naszym województwie wyzdrowiało już 449 osób.

Przez cały dzień nie stwierdzono za to żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem, co oznacza że jest ich w sumie 594. Zwiększyła się zaś liczba osób, które są hospitalizowane pod kątem koronawirusa. O ile w weekend takich osób było nieco ponad 90, tak na dzisiaj wieczorem poinformowano o 103 osobach, które są w szpitalach. 1673 osoby objęto kwarantanną, a kolejne 320 nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Zmarło 46 osób, a do badań łącznie pobrano 36 519 próbek.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


W kraju stwierdzono za to dzisiaj łącznie 445 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia rano poinformowało o 239 przypadkach, po południu o kolejnych 206. Zmarło też 17 kolejnych osób chorych na COVID-19, a to oznacza że w Polsce łącznie potwierdzono 22 074 przypadki zakażenia koronawirusem, zmarły 1 024 osoby. W ciągu doby – jak podał resort zdrowia – łącznie przeprowadzono ponad 22,1 tys. testów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści