Bydgoszcz
5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 6 • L 3
4C
Nd
10C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Kolejne przypadki zakażenia i ozdrowień w regionie
09.04.2020 | 11:14

Koronawirus. Kolejne przypadki zakażenia i ozdrowień w regionie

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Chorzy na koronawirusa są hospitalizowani m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju – poinformowało w czwartkowe (9 kwietnia) przedpołudnie Ministerstwo Zdrowia.

Z najnowszego komunikatu resortu wynika, że pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa stwierdzono u 23 osób z województwa śląskiego, 22 z małopolskiego, 21 z dolnośląskiego, 18 z wielkopolskiego, 11 z podlaskiego, 9 z pomorskiego, 7 z opolskiego i podkarpackiego, 5 z zachodniopomorskiego oraz 3 z kujawsko-pomorskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. W kraju, zakażonych jest 5341 osób. Ministerstwo podało również informację o śmierci sześciu kolejnych osób. W wyniku zakażenia zmarły 164 osoby. 284 wyzdrowiały.


OBSERWUJ – SPECJALNY SERWIS POŚWIĘCONY KORONAWIRUSOWI


W naszym regionie stwierdzono trzy kolejne zakażenia koronawirusem. Jak informuje Adrian Mól z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, zakażone osoby to jedna osoba z Bydgoszczy, powiatu bydgoskiego oraz jedna osoba spoza naszego województwa (to mieszkaniec powiatu olsztyńskiego).

Łącznie, w województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono 280 przypadków zakażenia koronawirusem. Ale jest też dobra informacja. Jak przekazuje Mól, w regionie jest sześciu kolejnych ozdrowieńców. – Łącznie w naszym województwie jest ich jedenastu – mówi rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jak informowały służby wojewody, na wczorajszy wieczór hospitalizowanych pod kątem koronawirusa było 227 osób, 5460 obecnie przebywa w kwarantannie, 621 jest pod nadzorem epidemiologicznym, a do badań pobranych było 5419 próbek.

W regionie w wyniku zakażenia koronawirusem zmarło pięć osób, wczoraj w szpitalu Grudziądzu zmarły trzy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści