Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 7 • L 4
1C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Kolejne trzy przypadki zakażenia w szpitalu Biziela w Bydgoszczy
Szpital Biziela - LG (3)
04.04.2020 | 11:23

Koronawirus. Kolejne trzy przypadki zakażenia w szpitalu Biziela w Bydgoszczy

Na zdjęciu: W sobotę potwierdzono trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w szpitalu Biziela w Bydgoszczy.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Są trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem wśród personelu Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy.

Informację o zakażeniach potwierdziła nam rzecznik szpitala Kamila Wiecińska. Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa stwierdzono u jednego z pracowników Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej. – Pracownik ten ostatni raz przebywał w klinice kilka dni temu – mówi Wiecińska. W związku z tym wszczęto dochodzenie epidemiologiczne.

Jednocześnie, rzecznik szpitala im. dr. Biziela przekazuje, że mimo wstrzymania przyjęć w klinice, funkcjonuje Izba Przyjęć Położnicza. – W przypadku pacjentek, które zgłoszą się w zaawansowanej fazie porodu, poród zostanie odebrany w naszej klinice w wyodrębnionym zapleczy, wykluczającym kontakt z osobami pozostającymi pod obserwacją – zapewnia Kamila Wiecińska. – Pacjentki, które zgłoszą się do Izby Przyjęć Położniczej we wcześniejszej fazie porodu, kierowane są do innych placówek, jeśli sytuacja będzie tego wymagała, zostaną przewiezione karetką – dodaje.

Kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą pracownika Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii (na tym oddziale już wcześniej przyjęcia zostały wstrzymane) oraz pracownika z działu administracji.

Raptem w czwartek informowaliśmy o siedmiu przypadkach zakażenia koronawirusem wśród personelu szpitala im. dr Biziela. Przypomnijmy, że w województwie kujawsko-pomorskim, dotąd koronawirusa potwierdzono u 199 osób, dwie zmarły.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści