Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Kolejne zakażenie w województwie. W bydgoskim szpitalu zmarła kolejna osoba [PODSUMOWANIE]
koronawirus_ambulans_na sygnale_Bydgoszcz_Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny - JS
25.05.2020 | 19:03

Koronawirus. Kolejne zakażenie w województwie. W bydgoskim szpitalu zmarła kolejna osoba [PODSUMOWANIE]

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Ambulans przed Wojewódzkim Szpitalem Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński

341 – tyle przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce zostało potwierdzonych w poniedziałek (25 maja). Zmarło 11 osób, a jedna z nich w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy.

148 przypadków w porannym i 193 w popołudniowym raporcie przekazało Ministerstwo Zdrowia. Resort poinformował po południu o śmierci 11 osób, u których zdiagnozowano zakażenie koronawirusem.

W Polsce potwierdzono w sumie 21 631 przypadków zakażenia koronawirusa, zmarło 1007 osób. Z informacji przekazanej przez resort zdrowia wynika, że w ciągu minionej doby zostało przeprowadzonych ok. 12,1 tys. testów.    


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


W województwie kujawsko-pomorskim potwierdzony został w poniedziałek jeden przypadek zakażenia koronawirusem. Stwierdzono go u mieszkańca Torunia. Łącznie w naszym regionie zachorowały 594 osoby. Pod kątem koronawirusa hospitalizowane są 94 osoby, 1751 przebywa w kwarantannie, a 327 objętych jest nadzorem sanitarno-epidemiologicznym.

Jednocześnie w regionie wyzdrowiały kolejne 4 osoby – w sumie już 434. W Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy zmarł 66-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. To 46 osoba, która zmarła na Kujawach i Pomorzu od początku pandemii. Do badań łącznie pobrano 35 880 próbek.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że w sumie w województwie kujawsko-pomorskim wykonano 33 081 testów. Łącznie w całym kraju przebadano 779 576 próbek.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści