Bydgoszcz
18C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 18 • L 17
22C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
29C
Sob
31C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Minister zdrowia poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń
Adam Niedzielski
07.04.2021 | 11:18

Koronawirus. Minister zdrowia poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń

Konferencja odbyła się w środowe przedpołudnie w Kancelarii Premiera.

Na zdjęciu: Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił na konferencji prasowej o przedłużeniu obecnych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Fot. Adam Guz / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / archiwum

Będzie przedłużenie obecnie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa do 18 kwietnia – ogłosił podczas dzisiejszej (7 kwietnia) konferencji prasowej szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Obecne obostrzenia obowiązują do piątku (9 kwietnia). W ich ramach, zamknięte są m.in. przedszkola, żłobki, uczniowie w szkołach wrócili do nauki zdalnej, zamknięto także salony kosmetyczne i fryzjerskie, sklepy meblowe, a częściowo galerie handlowe. Dzisiaj rano m.in. o kwestię obostrzeń pytany był w TVN24 rzecznik rządu. – Mamy chwilowo zmniejszoną liczbę zakażeń, to jedna rzecz, która wynika z okresu świątecznego, gdzie niestety mniej osób chodzi na testy – mówił Piotr Muller w rozmowie z Konradem Piaseckim. Dopytywany o powrót do regionalizacji obostrzeń, mówił, że w tym okresie to bardzo mało prawdopodobny wariant. – Nie wydaje mi się, żeby wariant regionalizacji był możliwy jeszcze na tym etapie – dodał, ale zaznaczył: – W przyszłości oczywiście do takich możliwości możemy wrócić, zależnie od sytuacji epidemicznej, podobnie, jak to miało miejsce jesienią.

Tuż po godzinie dziesiątej rozpoczęło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. O tej samej porze, Ministerstwo Zdrowia przedstawiło nowe dane dotyczące sytuacji w szpitalach. A ta z każdym dniem jest coraz trudniejsza. Na 7 kwietnia, w szpitalach zajętych jest 34 691 łóżek dla pacjentów z COVID-19 (dostępnych ich jest 44 440, a w ciągu ostatniej doby zajętych zostało 1 417 łóżek) oraz 3 342 respiratory (ostatniej doby 27 więcej, a ogółem jest ich 4 251). Potwierdzono także 14 910 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju (najwięcej – 2 151 na Mazowszu oraz 1 876 na Śląsku, w naszym regionie 776), a resort poinformował o śmierci 638 osób. Ostatniej doby w całym kraju przeprowadzono 90,9 tys. testów.

Podczas środowej (7 kwietnia) konferencji prasowej, szef resortu zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obecnie obowiązujących obostrzeń o okres ponad tygodnia. – To przedłużenie zasad będzie obowiązywało do 18 kwietnia i wtedy będziemy podejmować kolejne decyzje co dalej – mówił Niedzielski i tłumaczył, że w najbliższym czasie trzeba będzie bacznie przyglądać się bieżącej sytuacji epidemicznej w kraju – zarówno liczby zakażeń, jak i sytuacji w szpitalach.

Przedłużenie obowiązujących zasad bezpieczeństwa do 18 kwietnia ⚠️

Czytaj więcej ➡️…

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Środa, 7 kwietnia 2021

 

Priorytetem w przypadku luzowania restrykcji ma być powrót do placówek edukacyjnych najmłodszych uczniów. – Mam nadzieję, że jeszcze w kwietniu przedszkola wrócą do nauczania w trybie zwykłym, a szkoły w klasach 1-3 w trybie hybrydowym – powiedział.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści