Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Na Kujawach i Pomorzu nie żyje sześć osób, 280 jest zakażonych [PODSUMOWANIE]
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (4)
09.04.2020 | 23:47

Koronawirus. Na Kujawach i Pomorzu nie żyje sześć osób, 280 jest zakażonych [PODSUMOWANIE]

Na zdjęciu: Chorzy na koronawirusa są leczeni m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

W czwartek stwierdzono trzy przypadki zakażenia koronawirusem na Kujawach i Pomorzu. W godzinach popołudniowych przekazano również informację o szóstej ofierze śmiertelnej.

Jak informowaliśmy, rano potwierdzono trzy przypadki zakażenia koronawirusem w województwie. Pozytywne wyniki testów dotyczyły jednej osoby z Bydgoszczy, powiatu bydgoskiego oraz jednej spoza naszego regionu. To osoba z powiatu olsztyńskiego, która leczona była w szpitalu w Toruniu na oddziale hematologii.

W sumie, w regionie zakażonych jest 280 osób. Niestety, w godzinach popołudniowych ze Specjalistycznego Szpitala im. Biegańskiego w Grudziądzu, który został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny napłynęła informacja o śmierci zakażonego koronawirusem 78-letniego mężczyzny. To szósta osoba, która zmarła w wyniku zakażenia w naszym regionie.

Na Kujawach i Pomorzu – jak przekazuje Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki – hospitalizowanych pod kątem koronawirusa jest 201 osób. 8827 objęto kwarantanną. – Liczba osób objętych kwarantanną została wczoraj podana wyłącznie na podstawie decyzji administracyjnych wydawanych przez sanepid. Od dziś dołączamy także dane Straży Granicznej o liczbie osób objętych obowiązkową 14-dniową kwarantanną po powrocie z zagranicy – informuje Adrian Mól, rzecznik wojewody. 639 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym, a w sumie do badań pobrano 5834 próbek. Jest też dobra informacja, bo w regionie stwierdzono jedenastu ozdrowieńców.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści