Bydgoszcz
14C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 14 • L 13
16C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
21C
Nd
17C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Na Kujawach i Pomorzu zmarła 13 zakażona osoba
szpital_bieganskiego_grudziadz_Wikipedia
16.04.2020 | 18:21

Koronawirus. Na Kujawach i Pomorzu zmarła 13 zakażona osoba

Najnowsze statystyki podało w godzinach popołudniowych Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu.

Fot. Wikipedia

Trzynasta osoba zmarła na Kujawach i Pomorzu w wyniku zakażenia koronawirusem. Informację podał Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu.

To właśnie w grudziądzkim szpitalu zmarł 70-letni mężczyzna. To trzynasta osoba zakażona koronawirusem, która zmarła w naszym województwie.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWE STATYSTYKI


Na Kujawach i Pomorzu dzisiaj potwierdzono dwanaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jednocześnie, z komunikatu służb urzędu wojewódzkiego dowiadujemy się, że w dotychczasowych zestawieniach przypadki zakażenia u czterech osób zostały zdublowane (dotyczy to przypadków zakażenia u dwóch osób z powiatu toruńskiego oraz jednej z pow. świeckiego i Grudziądza). Łącznie, w naszym województwie zakażonych jest 367 osób.

Z popołudniowego komunikatu, jaki podało Ministerstwo Zdrowia wynika, że potwierdzono 147 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich – 54 stwierdzonych zostało w województwie mazowieckim, 36 – w dolnośląskim, 20 – śląskim, 18 – łódzkim, 5 – podlaskim, 4 – małopolskim i warmińsko-mazurskim, 2 – opolskim i świętokrzyskim, 1 – podkarpackim i wielkopolskim. W sumie, w całym kraju zakażenie koronawirusem stwierdzono u 7918 osób. Potwierdzono również informację o śmierci 22 zakażonych osób, przy czym większość – jak podaje resort zdrowia – miało choroby współistniejące. W wyniku zakażenia zmarło w Polsce 314 osób.

Ministerstwo poinformowało również, że w ciągu minionej doby wykonanych zostało ponad 12,5 tysiąca testów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści