Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 17 • L 16
17C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
15C
Sob
23C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Na Kujawach i Pomorzu zmarła ósma zakażona osoba. Cztery osoby wyzdrowiały
szpital_bieganskiego_grudziadz_Wikipedia
14.04.2020 | 11:12

Koronawirus. Na Kujawach i Pomorzu zmarła ósma zakażona osoba. Cztery osoby wyzdrowiały

Najnowsze dane przekazał przed południem resort zdrowia.

Na zdjęciu: Regionalny Szpital Specjalistyczny im. Biegańskiego w Grudziądzu został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny.

Fot. Wikipedia

W Polsce stwierdzono 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało we wtorkowe (14 kwietnia) przedpołudnie Ministerstwo Zdrowia.

Z komunikatu resortu dowiadujemy się, że najwięcej przypadków zakażenia stwierdzono w województwie wielkopolskim – 28. 23 przypadki miały miejsce w woj. śląskim, 16 w małopolskim i opolskim, 9 w podkarpackim, 8 w podlaskim, 6 w zachodniopomorskim, 5 w lubelskim, 4 w dolnośląskim i po 1 w lubuskim oraz świętokrzyskim. Łącznie w całym kraju zakażonych jest 7049 osób.

Ministerstwo przekazało również informację o śmierci sześciu kolejnych osób. To dwie osoby z Tychów: 69-letnia kobieta i 68-letni mężczyzna, 64-latka z Krakowa, 82-latek z Poznania, 60-latek z Bolesławca i 75-latek z Grudziądza. Z komunikatu dowiadujemy się, że większość z nich miała także choroby współistniejące. W wyniku zakażenia koronawirusem w Polsce zmarło 251 osób.

Jak przekazuje nam rzecznik Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu Izabela Hirsch-Lewandowska, zmarły w grudziądzkim szpitalu 75-latek był w nim hospitalizowany od 2 kwietnia. Został on do Grudziądza przetransportowany ze szpitala w Toruniu. – Pacjent miał choroby współistniejące – mówi Hirsch-Lewandowska. To ósma osoba, która zmarła na Kujawach i Pomorzu w wyniku koronawirusa. Jak dotąd, potwierdzono 345 przypadków zakażenia koronawirusem.

Z Kujaw i Pomorza jest też dobra informacja. W regionie mamy czterech kolejne osoby, które wyzdrowiały. – To trzy osoby z powiatu żnińskiego i jedna z powiatu chełmińskiego – mówi rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Łącznie, na Kujawach i Pomorzu jest 20 ozdrowieńców, natomiast w całym kraju – 618.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści