Bydgoszcz
1C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 1 • L 1
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Na początku czerwca otwarcie klubów fitness?
siłownia, fitness - wikipedia
18.05.2020 | 09:02

Koronawirus. Na początku czerwca otwarcie klubów fitness?

Wicepremier była w poniedziałek gościem Radia ZET.

Na zdjęciu: Niewykluczone, że od początku czerwca w ramach czwartego etapu luzowania restrykcji otwarte zostaną kluby fitness i siłownie.

Fot. Wikipedia

Będąca w poniedziałek (18 maja) gościem radia ZET wicepremier Jadwiga Emilewicz przyznała, że być może za dwa tygodnie otwarte zostaną kluby fitness.

Minister Rozwoju w rozmowie z Beatą Lubecką powiedziała, że w tym tygodniu z branżą fitness mają być prowadzone dalsze konsultacje. Przypomnijmy, że dzisiaj wszedł w życie trzeci etap luzowania restrykcji, jakie zostały wcześniej wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. W jego ramach otwarte zostały salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także restauracje, przy czym klienci mogą być obsługiwani zarówno wewnątrz obiektów, jak i w ogródkach. Więcej pasażerów wsiądzie także do pojazdów komunikacji miejskiej, większa liczba wiernych od wczoraj może wejść do kościoła (na jedną osobę może przypadać 10 metrów kwadratowych).

– Odmrażamy gospodarkę, patrzymy co się dzieje z ilością nowych zakażeń i jeżeli ich liczba wzrasta nadmiernie, to nie będziemy się wahać i wrócimy do stanu sprzed. I komunikujemy to w uczciwy sposób – powiedziała Jadwiga Emilewicz w radiu ZET.

Wicepremier podkreśliła również, że nie wcześniej, jak w połowie czerwca może dojść do otwarcia granic. Wszystko jednak zależeć będzie od liczby zachorowań zarówno w Polsce, jak i w Europie. W naszym kraju, na wczorajszy wieczór potwierdzono 18 529 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 925 osób.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści