Bydgoszcz
1C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h NNW
H 2 • L 1
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Nie żyje 59-latek, w regionie stwierdzono trzy nowe przypadki zakażeń
szpital_bieganskiego_grudziadz_Wikipedia
18.04.2020 | 17:55

Koronawirus. Nie żyje 59-latek, w regionie stwierdzono trzy nowe przypadki zakażeń

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu zmarł zakażony koronawirusem 59-letni mężczyzna.

Fot. Wikipedia

Są trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Kujawach i Pomorzu. W grudziądzkim szpitalu zmarł 59-latek.

W godzinach popołudniowych, Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze statystyki, z których dowiadujemy się o 179 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem (rano było ich 184, w sumie – 363). Najwięcej potwierdzonych przypadków stwierdzono w województwie mazowieckim – 53. 33 przypadki potwierdzone zostały w woj. łódzkim, 23 – małopolskim, 19 – śląskim, 13 – dolnośląskim, 12 – zachodniopomorskim, 9 – świętokrzyskim, 4 – opolskim, podlaskim i podkarpackim, 3 – kujawsko-pomorskim, 1 – lubelskim i pomorskim. W całym kraju zakażonych są 8742 osoby.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – SPRAWDŹ BIEŻĄCE STATYSTYKI


Wszystkie trzy przypadki zakażenia koronawirusem na Kujawach i Pomorzu wykryto w powiecie bydgoskim. Łącznie, w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 398 przypadków zakażenia.

Z popołudniowego raportu Ministerstwa Zdrowia napływa informacja o śmierci dziewięciu osób, które były zakażone koronawirusem. W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. Władysława Biegańskiego zmarł 59-letni mężczyzna. Tym samym na Kujawach i Pomorzu zmarło już 16 osób, u których wcześniej stwierdzono zakażenie koronawirusem. Ministerstwo podaje, że pięć osób zmarło w Warszawie, jedna w Radomiu, Zwoleniu i Tychach. Większość z nich miała choroby współistniejące. W sumie, w Polsce w wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 347 osób.

Z Kujaw i Pomorza płynie jednak jeszcze dobra informacja – jest kolejna, 38 osoba, która została z koronawirusa wyleczona.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści