Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -4 • L -6
-2C
Czw
0C
Pt
-3C
Sob
-0C
Nd
-2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus niejedynym problem. W regionie wykryto przypadek ptasiej grypy
08.01.2021 | 12:28

Koronawirus niejedynym problem. W regionie wykryto przypadek ptasiej grypy

O przypadku choroby poinformowały służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Na zdjęciu: Potwierdzony przypadek ptasiej grypy dotyczy terenu powiatu grudziądzkiego.

Fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

W województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono wystąpienie po raz pierwszy od kilku lat ptasiej grypy na terenie powiatu grudziądzkiego. – Zlikwidowana zostanie hodowla jedenastu tysięcy indyków – informują urzędnicy wojewody. 

Jak przekazuje biuro prasowe Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, przypadek ptasiej grypy wystąpił na terenie powiatu grudziądzkiego. – Likwidowanych jest około dwustu ton ptaków – mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i przypomina, że po raz ostatni w stadzie hodowlanym ptasią grypę stwierdzono w 2017 roku. – Od tego czasu na fermach w kujawsko-pomorskiem nie było przypadków tej choroby – dodaje.

Wojewoda podpisał w piątek (8 stycznia) rano rozporządzenie, zgodnie z którym teren około trzech kilometrów wokół miejsca stwierdzenia choroby określono jako zapowietrzony. – Ponadto, obszar w pobliżu ok. 10 km został uznany jako zagrożony ptasią grypą – informują służby wojewody i dodają, że obszar ten obejmuje również część dwóch innych powiatów: brodnickiego i wąbrzeskiego.

Na terenie zapowietrzonymm.in. właściciele drobiu muszą zadbać o to, aby nie był możliwy kontakt ptactwa z innym z sąsiednich gospodarstw lub z ptactwem dzikim. Obowiązkowe jest też stosowanie środków bezpieczeństwa biologicznego takich jak np. maty dezynfekujące.

CZYTAJ TEŻ: Termometr elektroniczny i szklany – który dokładniejszy?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści