Bydgoszcz
2C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 2 • L 2
8C
Pt
8C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
8C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus: Nowe przypadki zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim
koronawirus bydgoszcz
19.07.2020 | 14:56

Koronawirus: Nowe przypadki zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim

Na zdjęciu: Szpital zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Maciej Rejment

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 358 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich są trzy osoby z województwa kujawsko-pomorskiego.

Z danych, jakie przekazało ministerstwo wynika, że najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w województwie małopolskim  (115; w tym nowe ognisko zachorowań w Placówce Opieki Całodobowej w powiecie bocheńskim), na Śląsku – 55, a także w województwach: mazowieckim – 47, łódzkim – 36, lubuskim – 25, wielkopolskim – 21 i podkarpackim (17). Ponadto, stwierdzono też nowe przypadki z województw: dolnośląskiego (9), opolskiego (8), lubelskiego (7), świętokrzyskiego (6), pomorskiego (4), zachodniopomorskiego (3) i warmińsko-mazurskiego (2).

W województwie kujawsko-pomorskim wykryto trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. – Wszyscy zakażeni są mieszkańcami powiatu włocławskiego – wylicza rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy Adrian Mól. Od początku pandemii w kraju stwierdzono 40 104 przypadki zakażenia, z czego w naszym regionie potwierdzono 720 przypadków.

Według danych urzędu wojewódzkiego, aktualnie liczba osób przebywających w kwarantannie wynosi 1 756, a liczba osób objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – 103. W porównaniu z sobotą, nie zmieniła się liczba ozdrowieńców, wynosząca 585.

Jednocześnie resort zdrowia poinformował o śmierci kolejnych 6 osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem  – wszystkie miały choroby współistniejące. Od początku epidemii, w Polsce zmarły 1 624 osoby – z czego 49 na Kujawach i Pomorzu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści