Bydgoszcz
-15C
Słonecznie
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H -14 • L -15
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Nowe przypadki zakażenia na Kujawach i Pomorzu. Cztery osoby wyzdrowiały
szpital_bieganskiego_grudziadz_Wikipedia
03.05.2020 | 13:43

Koronawirus. Nowe przypadki zakażenia na Kujawach i Pomorzu. Cztery osoby wyzdrowiały

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Regionalny Szpital Specjalistyczny im. Biegańskiego w Grudziądzu potwierdził w niedzielę informację o śmierci zakażonej koronawirusem 69-latki.

Fot. Wikipedia

Na Kujawach i Pomorzu w niedzielę (3 maja) potwierdzono trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Jedna osoba zmarła, cztery kolejne wyzdrowiały.

Ministerstwo Zdrowia usunęło jednocześnie ze statystyk wczorajszy zgon 69-latki z Bydgoszczy. – Informujemy, że ze względu na zdublowany wczoraj zgon z Bydgoszczy, usuwamy go z wykazu – czytamy w komunikacie resortu zdrowia.

Z opublikowanego w niedzielne popołudnie raportu dowiadujemy się o 318 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Najwięcej z nich – 130 – stwierdzono w woj. śląskim, 43 – w woj. łódzkim, 31 – mazowieckim, 25 – dolnośląskim, 24 – wielkopolskim, 15 – opolskim, 10 – małopolskim, 9 – podkarpackim, 8 – zachodniopomorskim, 7 – lubelskim i świętokrzyskim, 4 – pomorskim, 3 – kujawsko-pomorskim, 1 – lubuskim i podlaskim. Łącznie stwierdzono 13 693 przypadki zakażenia koronawirusem. W ciągu minionej doby wykonano ok. 9,9 tys. testów.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


Ministerstwo przekazało również informację o śmierci 15 osób u których stwierdzono zakażenie koronawirusem. W kraju zmarło 678 osób.

Na Kujawach i Pomorzu stwierdzono 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Pozytywne wyniki testów stwierdzono u jednej osoby z Bydgoszczy, Włocławka i powiatu chełmińskiego. Łącznie stwierdzono 557 zakażeń koronawirusem w regionie. Regionalny Szpital Specjalistyczny im. Biegańskiego w Grudziądzu przekazał informację o śmierci zakażonej koronawirusem 79-letniej kobiety. Jak się dowiadujemy, miała ona również choroby współistniejące.

Ale z regionu napłynęła również dobra informacja – kolejne 4 osoby zostały wyleczone z koronawirusa. Takich osób w województwie kujawsko-pomorskim jest w sumie 198.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści