Bydgoszcz
10C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 10 • L 10
2C
Sob
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Nowe zakażenia i wyleczeni w województwie. W Bydgoszczy zmarła 50-latka [PODSUMOWANIE]
Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii Bydgoszcz - JS (1)
22.05.2020 | 22:11

Koronawirus. Nowe zakażenia i wyleczeni w województwie. W Bydgoszczy zmarła 50-latka [PODSUMOWANIE]

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: W Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy zmarła dzisiaj 50-letnia kobieta, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem.

Fot. Jakub Soboczyński / archiwum

476 – tyle nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w piątek (22 maja) w kraju. Ministerstwo Zdrowia podało informację o śmierci kolejnych dziesięciu osób.

20 619 – u tylu osób w kraju już potwierdzono zakażenie koronawirusem. Rano resort zdrowia informował o 236 nowych przypadkach zakażenia i jednym przypadku śmiertelnym.

Po południu, z komunikatu przekazanego przez ministerstwo dowiedzieliśmy się o kolejnych 240 przypadkach. Znów najwięcej z nich miało miejsce na Śląsku. Jednocześnie podano informację o śmierci 9 osób, u których zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. W Polsce w wyniku zakażenia zmarły 982 osoby.  

Ministerstwo Zdrowia informowało również o tym, że w ciągu doby przeprowadzono ponad 22,3 tys. testów.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


Jakie statystyki napłynęły do nas z Kujawsko-Pomorskiego? Przede wszystkim w regionie potwierdzono dzisiaj trzy nowe zakażenia. Pozytywne wyniki testów stwierdzono u mieszkańców Grudziądza, Torunia i powiatu toruńskiego. Łącznie potwierdzono 590 przypadków zakażenia koronawirusem. Po południu przekazano również smutną informację – w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy zmarła 50-letnia kobieta, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. – Miała choroby współistniejące – informują służby urzędu wojewódzkiego. To 45 osoba, która zmarła od początku pandemii koronawirusa wskutek zakażenia.

Są też dobre informacje – z koronawirusa wyleczono 418 osób (dzisiaj przekazano informację o kolejnych 6 wyleczonych osobach), spadła o ponad połowę także liczba hospitalizowanych osób. O ile wczoraj tych osób było 107, to na dzisiaj wieczorem (dane z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego), już tylko 59. 2349 osób przebywa w kwarantannie, a kolejne 336 jest objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Do badań łącznie pobrano 33 545 próbek.

Jednocześnie, wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński przekazał na Twitterze, że w województwie kujawsko-pomorskim 124 szkoły wystąpiły o dostawę płynów do dezynfekcji i dozowników (w całym kraju takich placówek jest niemal 2,5 tysiąca).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści