Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Nowe zakażenia w regionie. 27 osób wyleczonych
szpital zakaźny Bydgoszcz
21.04.2020 | 10:30

Koronawirus. Nowe zakażenia w regionie. 27 osób wyleczonych

Najnowsze statystyki podało przed południem Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Jest 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Z regionu napływa też bardzo dobra informacja – 27 osób zostało wyleczonych.

Jak informuje Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono w powiecie świeckim – 5. Po 2 miały miejsce w powiatach: bydgoskim i toruńskim, a 1 – w Grudziądzu oraz pow. aleksandrowskim i grudziądzkim. Łącznie w naszym regionie stwierdzone zostały 433 przypadki zakażenia koronawirusem.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


Z porannego raportu służb urzędu wojewódzkiego jest też bardzo dobra informacja o kolejnych 27 osobach, które zostały wyleczone z koronawirusa. W sumie wyleczono 66 osób. Z powodu COVID-19 zmarło w naszym regionie 16 osób. Jak wczoraj przekazali urzędnicy wojewody, do badań łącznie zostało pobranych niemal 11 tysięcy próbek.

W kraju – jak poinformowało przed południem Ministerstwo Zdrowia – stwierdzono 144 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Najwięcej w województwie śląskim – 53. 22 w woj. dolnośląskim, 18 w wielkopolskim, 14 w lubelskim, 12 – kujawsko-pomorskim, 5 – małopolskim, 4 – opolskim, podlaskim i pomorskim, 3 – świętokrzyskim, 2 – warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim, 1 – lubuskim. W Polsce potwierdzono 9737 przypadków zakażenia. Resort zdrowia podał też informację o śmierci kolejnych 5 pacjentów zakażonych koronawirusem – zmarło w wyniku zakażenia łącznie 385 osób. Wyzdrowiało 1297 osób.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści