Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Nowe zakażenie w Bydgoszczy, zamknięto żłobek miejski [PODSUMOWANIE]
KORONAWIRUS ŻŁOBEK SŁONECZKO
02.06.2020 | 23:35

Koronawirus. Nowe zakażenie w Bydgoszczy, zamknięto żłobek miejski [PODSUMOWANIE]

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Zamknięty żłobek nr 1 przy placu Poznańskim w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem na Kujawach i Pomorzu. W kraju, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 236 nowych zakażeniach w kraju.

Przed południem, resort zdrowia podał informację o 107 przypadkach zakażenia, po południu – o kolejnych 129. W popołudniowym zestawieniu znalazła się informacja o zakażeniu w kujawsko-pomorskiem. Łącznie w kraju zachorowało 24 395 osób. Podano także, że w wyniku zakażenia COVID-19 zmarło kolejne 18 osób – w sumie 1 092 osoby.

Jak już informowaliśmy, pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa na Kujawach i Pomorzu potwierdzono u opiekunki żłobka miejskiego nr 1 „Słoneczko” w Bydgoszczy. Placówka została zamknięta, natomiast rodzice dzieci uczęszczających do placówki przy ul. Poznańskiej otrzymali już telefony z informacją o konieczności odbycia obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny. Po południu, służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego potwierdziły, że zakażenie koronawirusem wykryto u mieszkańca Bydgoszczy.

Łącznie w naszym województwie zachorowały 594 osoby. Zmarło 47, a jednocześnie we wtorek poinformowano o kolejnych 2 osobach, które wyzdrowiały – w sumie jest ich już 488. 1256 osób przebywa w kwarantannie, a 35 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Do badań łącznie pobrano 42 736 próbek.

Ministerstwo Zdrowia podało także, że w ciągu minionej doby w kraju przeprowadzono 14,4 tys. testów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści