Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 7km/h NNW
H 1 • L -1
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Od najbliższej soboty koniec z noszeniem maseczek na świeżym powietrzu
Gdańska-Dworcowa Bydgoszcz - SF
27.05.2020 | 11:34

Koronawirus. Od najbliższej soboty koniec z noszeniem maseczek na świeżym powietrzu

Decyzję podczas konferencji prasowej ogłosili premier i minister zdrowia.

Na zdjęciu: Na ulicach polskich miast nie trzeba będzie już nosić maseczek. Ich założenie będzie jednak wymagane m.in. w pojazdach komunikacji miejskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Znamy szczegółowy plan czwartego etapu luzowania obostrzeń, które wprowadzono wcześniej w związku z pandemią koronawirusa.

Podczas środowej (27 maja) konferencji prasowej przedstawili go premier Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister kultury Piotr Gliński oraz szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski.

W czwartym etapie luzowania restrykcji, od najbliższej soboty 30 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni otwartej, ale nadal wymagane jest dystansowanie między ludźmi (maseczki nadal trzeba będzie mieć założone jednak w pojazdach komunikacji miejskiej czy sklepach i urzędach). Zniesiony zostanie limit osób przebywających w barach, kawiarniach i restauracjach. Nie będą także obowiązywały limity wiernych w kościołach czy osób robiących zakupy w sklepach. W tych miejscach obowiązkowo trzeba mieć założoną maseczkę.

Dopuszczono organizowanie zgromadzeń do 150 osób. Od 6 czerwca otwarte zostaną obiekty sportowo-rekreacyjne: baseny, siłownie, kluby fitness czy salony masażu, ale także kina, teatry i filharmonie. Premier Morawiecki zapowiedział także, że od 6 czerwca wesela oraz uroczystości rodzinne (weselnicy nie będą musieli nosić maseczek) będą mogły się odbywać z udziałem 150 osób.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści