Bydgoszcz
-18C
84% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -16 • L -20
1C
Wt
3C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Osiem nowych zakażeń na Kujawach i Pomorzu. W kraju ponad 1000 osób wyzdrowiało
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (5)
19.04.2020 | 10:18

Koronawirus. Osiem nowych zakażeń na Kujawach i Pomorzu. W kraju ponad 1000 osób wyzdrowiało

Najnowsze statystyki podało o poranku Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Jest 340 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju – poinformowało w niedzielne (19 kwietnia) przedpołudnie Ministerstwo Zdrowia. Jednocześnie, resort informuje o tym, że ponad tysiąc osób zostało wyleczonych.

Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono w województwie śląskim – 144. 80 zakażeń potwierdzonych zostało w woj. wielkopolskim, 65 – dolnośląskim, 15 – lubelskim, 10 – zachodniopomorskim, 8 – kujawsko-pomorskim i małopolskim, 4 – opolskim, 3 – warmińsko-mazurskim, 2 – podlaskim i 1 – pomorskim. Łącznie, w całym kraju potwierdzono 9082 przypadki zakażenia koronawirusem. Przekazano również informację o śmierci kolejnych trzech zakażonych osób (w Polsce w wyniku zakażenia zmarło 350 osób).


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – SPRAWDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


W naszym województwie, osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Pozytywne wyniki testów stwierdzono u 1 osoby z Bydgoszczy, Torunia oraz powiatów: bydgoskiego, lipnowskiego, nakielskiego, świeckiego, wąbrzeskiego i żnińskiego. W regionie stwierdzonych został 406 przypadków zakażenia.

Jest też dobra informacja – w całym kraju z koronawirusa wyleczonych zostało 1040 osób. 39 z nich w województwie kujawsko-pomorskim, z czego tylko wczoraj przekazano informację o 18 osobach, których wyleczono.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści