Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 1
2C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINowe zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. W całym kraju prawie 15 tysięcy
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny Bydgoszcz - JS
07.05.2020 | 10:50

Nowe zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. W całym kraju prawie 15 tysięcy

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński

W czwartek (7 maja), resort zdrowia przekazał informację o 158 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Liczba chorych zbliża się do 15 tysięcy. Na Kujawach i Pomorzu stwierdzono 5 nowych przypadków.

Pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa potwierdzono u 3 osób z Bydgoszczy i 1 z Torunia oraz powiatu bydgoskiego. Łącznie zakażonych koronawirusem jest w województwie kujawsko-pomorskim 566 osób. Zmarło 30, jednocześnie 230 zostało wyleczonych.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


14 898 przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono w kraju. Z czwartkowego raportu Ministerstwa Zdrowia dowiadujemy się o 158 nowych przypadkach. Najwięcej z nich stwierdzono w woj. śląskim – 78. 28 przypadków zostało potwierdzonych w woj. dolnośląskim, 23 – wielkopolskim, 6 – pomorskim i zachodniopomorskim, 5 – kujawsko-pomorskim, 4 – opolskim i warmińsko-mazurskim, 1 – lubuskim, podkarpackim, podlaskim i małopolskim. Jednocześnie, resort zdrowia przekazał informację o śmierci kolejnych 5 osób u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem w kraju zmarło 737 osób.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści