Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 1 • L -1
1C
Sr
0C
Czw
1C
Pt
-2C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Pierwsza ofiara zakażenia wśród personelu medycznego w województwie
szpital_bieganskiego_grudziadz_Wikipedia
12.05.2020 | 11:19

Koronawirus. Pierwsza ofiara zakażenia wśród personelu medycznego w województwie

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Regionalny Szpital Specjalistyczny im. Biegańskiego w Grudziądzu przekazał informację o śmierci dwóch zakażonych koronawirusem kobiet.

Fot. Wikipedia

Na Kujawach i Pomorzu nie stwierdzono nowego przypadku zakażenia koronawirusem, ale we wtorkowe (12 maja) przedpołudnie napłynęły smutne informacje o śmierci dwóch kobiet.

W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. Biegańskiego w Grudziądzu, który został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny zmarły dwie kobiety, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jedną z ofiar jest 52-latka, która była pielęgniarką na oddziale obserwacyjno-zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Szpital przekazał także informację o śmierci 98-latki – zakonnicy z klasztoru w Chełmnie. Obie kobiety miały także choroby współistniejące.

W województwie kujawsko-pomorskim mamy także cztery kolejne osoby, które zostały wyleczone. W sumie, w regionie stwierdzono 577 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 34 osoby, wyzdrowiały 264.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


Jak podało Ministerstwo Zdrowia, w kraju stwierdzono 235 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Aż 204 z nich stwierdzono w woj. śląskim. 7 potwierdzono w woj. dolnośląskim, 6 – wielkopolskim, 4 – pomorskim, 3 – lubelskim, świętokrzyskim i zachodniopomorskim, 2 – opolskim i warmińsko-mazurskim oraz 1 – małopolskim. Resort przekazał również informację o śmierci 16 osób. Łącznie, w całym kraju stwierdzono 16 561 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 827 osób.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści