Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Ponad 400 osób wyzdrowiało w województwie [PODSUMOWANIE]
koronawirus bydgoszcz
21.05.2020 | 23:02

Koronawirus. Ponad 400 osób wyzdrowiało w województwie [PODSUMOWANIE]

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Maciej Rejment

Ponad 22,3 tys. testów zostało wykonanych w ciągu minionej doby – przekazało w czwartkowe (21 maja) popołudnie Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał również informację o nowych zakażeniach, których łącznie w kraju jest ponad 20 tys.

Z popołudniowego komunikatu resortu napływa informacja o 160 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Łącznie jest ich już 20 143, ponadto poinformowano o śmierci kolejnych 7 osób, u których potwierdzono zakażenie. W Polsce zmarły 972 osoby.

Na Kujawach i Pomorzu potwierdzono dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Pozytywne wyniki testów stwierdzono u mieszkańca Bydgoszczy i powiatu nakielskiego (przed południem potwierdzony został on również u osoby z Torunia). W województwie potwierdzono już 587 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 44 osoby, jednakże służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przekazały informację o kolejnych 15 osobach, które wróciły do zdrowia po zakażeniu (miały kolejne dwa negatywne wyniki testów). Tym samym, liczba wyleczonych osób w naszym regionie to 412.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


Hospitalizowanych pod kątem koronawirusa w szpitalach w województwie jest 107 osób. 2387 przebywa w kwarantannie, a kolejne 107 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Do badań łącznie pobrano 32 464 próbki.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści