Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 2 • L 1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Siedem kolejnych zakażeń w regionie. Zmarła dziewiąta zakażona osoba
szpital_bieganskiego_grudziadz_Wikipedia
14.04.2020 | 18:16

Koronawirus. Siedem kolejnych zakażeń w regionie. Zmarła dziewiąta zakażona osoba

Na zdjęciu: Szpital im. Biegańskiego w Grudziądzu potwierdził w godzinach popołudniowych śmierć kolejnej osoby zakażonej koronawirusem.

Fot. Wikipedia

Nie żyje dziewiąta osoba zakażona koronawirusem na Kujawach i Pomorzu. W regionie potwierdzono jednocześnie siedem kolejnych przypadków zakażenia.

W godzinach popołudniowych, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu przekazał informację o śmierci kolejnego pacjenta zakażonego koronawirusem. To 70-letni mężczyzna, który był hospitalizowany w placówce od 2 kwietnia, a do grudziądzkiego szpitala przewieziono go ze szpitala w Toruniu. Wiadomo też, że miał choroby współistniejące. Rano, placówka przekazała informację o tym, że w szpitalu zmarł 75-latek.

Jednocześnie potwierdzonych zostało siedem kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Pozytywne wyniki testów stwierdzono u trzech osób z Torunia, dwóch z powiatu żnińskiego oraz jednej z Grudziądza i powiatu lipnowskiego. W sumie, zakażonych koronawirusem w regionie są 352 osoby.

Z popołudniowego komunikatu resortu zdrowia dowiadujemy się, że w kraju potwierdzono kolejne 153 przypadki zakażenia. Najwięcej z nich – 41 potwierdzono w województwie śląskim, 27 w mazowieckim, 19 w opolskim, 16 w łódzkim, 12 w świętokrzyskim, 10 w dolnośląskim i podlaskim, 7 w kujawsko-pomorskim, 6 w wielkopolskim, 3 w małopolskim i 2 w zachodniopomorskim. Łącznie potwierdzono 7202 przypadki zakażenia koronawirusem. Ministerstwo przekazało również informację o śmierci 12 kolejnych zakażonych osób, większość z nich miała choroby współistniejące. W wyniku zakażenia zmarły 263 osoby.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści