Bydgoszcz
2C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 3 • L 1
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Tragiczny dzień w województwie, zmarła kolejna zakażona osoba
szpital_bieganskiego_grudziadz_Wikipedia
13.05.2020 | 18:24

Koronawirus. Tragiczny dzień w województwie, zmarła kolejna zakażona osoba

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: W szpitalu w Grudziądzu zmarła dzisiaj kolejna zakażona koronawirusem osoba.

Fot. Wikipedia

Środa (13 maja) to najtragiczniejszy dzień na Kujawach i Pomorzu od początku wybuchu pandemii koronawirusa. Tylko dzisiaj zmarło pięć osób.

Przed południem informowaliśmy o śmierci czterech osób, po południu resort zdrowia przekazał informację o kolejnej ofierze koronawirusa w regionie.

W jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Grudziądzu zmarła 83-letnia kobieta. To 39 ofiara koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim. Przez cały dzisiejszy dzień nie stwierdzono w regionie żadnego nowego zakażenia – jest ich w sumie 577. Pod kątem koronawirusa, hospitalizowanych jest 137 osób, stan zdrowia 10 określany jest jako ciężki.

Z województwa napłynęła też dobra wiadomość – po południu przekazano informację o kolejnych 24 osobach, które zostały wyleczone (w sumie takich osób jest 306). Służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przekazały także, że w kwarantannie przebywa obecnie 3681 osób, a 87 objętych jest nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Do badań pobrano 25 072 próbki.

Ministerstwo Zdrowia przekazało jednocześnie, że całym kraju minionej doby przeprowadzono 20,3 tys. testów. Z popołudniowego komunikatu resortu dowiadujemy się o 142 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem (w sumie jest ich już 17 204) i śmierci kolejnych 15 osób (861 zmarło od początku pandemii).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści