
Koronawirus. Trzech nowych zakażonych na Kujawach i Pomorzu. Wszyscy to mieszkańcy Torunia
Na zdjęciu: Kolejne przypadki koronawirusa w regionie.
Fot. Jakub Soboczyński
W niedzielę Ministerstwo Zdrowia przekazało, że potwierdzono 311 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy z nich stwierdzono na Kujawach i Pomorzu.
Jak podało ministerstwo, najwięcej spośród 311 przypadków wykryto w województwach: śląskim (128), łódzkim (43), mazowieckim (39), małopolskim (16), podlaskim (15), opolskim (14), podkarpackim (13), pomorskim (12), lubelskim (11) i wielkopolskim (7). W województwie świętokrzyskim wykryto sześć przypadków, na Dolnym Śląsku dwa, a w lubuskim i zachodniopomorskim – po jednym.
W województwie kujawsko-pomorskim odnotowano dziś trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. – To mieszkańcy Torunia. Mamy również jednego nowego ozdrowieńca – podał rzecznik wojewody Adrian Mól. Łącznie potwierdzono 652 przypadki zakażeń COVID-19 w naszym regionie – wyzdrowiały 534 osoby. W wyniku zakażenia koronawirusem na Kujawach i Pomorzu zmarło 49 osób. W regionie obecnie objętych kwarantanną jest 1248 osób, a kolejne 104 – nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Do badań łącznie pobrano 57 836 próbek.
Według danych Ministerstwa Zdrowia, liczba przypadków zakażenia koronawirusem na dzień 21 czerwca w Polsce wynosi 31 931/1 356 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Dodaj komentarz