Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Koronawirus. Kolejne zakażenia w Bydgoszczy i w Toruniu

Dodano: 09.07.2020 | 12:10
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny Bydgoszcz

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Ambulans przed Wojewódzkim Szpitalem Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński

262 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce – poinformowało w czwartek (9 lipca) Ministerstwo Zdrowia. Z danych resortu dowiadujemy się o kolejnych 3 zakażeniach w województwie kujawsko-pomorskim.

Na początek statystyki z kraju: z 262 potwierdzonych dzisiaj przypadków zakażenia, najwięcej ponownie miało miejsce na Śląsku – 84. 50 zakażeń stwierdzono w woj. mazowieckim, 35 – małopolskim, 28 – wielkopolskim, 22 – łódzkim, 7 – podkarpackim, 6 – opolskim i podlaskim, 5 – dolnośląskim i świętokrzyskim, 4 – lubelskim, 3 – lubuskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim oraz 1 – zachodniopomorskim. Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 36 951 przypadków zakażenia koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia przekazało także informację o śmierci kolejnych 9 osób, u których zdiagnozowano zakażenie, a które to osoby – jak podaje resort – miały także choroby współistniejące. W wyniku zakażenia koronawirusem w Polsce zmarło już 1 551 osób.

Na uwagę zasługuje liczba osób, które już wyzdrowiały. W sumie jest ich 25 477, co oznacza że minionej doby kolejne 599 osób wygrało walkę z chorobą. W kwarantannie obecnie przebywa 85 955 osób, a kolejne 10 889 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. W szpitalach zajętych jest 1 687 łóżek dedykowanych chorym na COVID-19, a 65 osób hospitalizowanych przebywa pod respiratorem. W Polsce – jak podaje resort zdrowia – w ciągu minionej doby przeprowadzono ponad 23,8 tys. testów.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


3 nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim. Jak przekazują służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, zakażeni to mieszkaniec powiatu lipnowskiego oraz Bydgoszczy i Torunia. W grodzie nad Brdą stwierdzono drugi w tym tygodniu przypadek zakażenia (pierwszy w miniony poniedziałek).

W sumie, na Kujawach i Pomorzu w sumie stwierdzono 693 przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 49 osób, wyzdrowiały 553 osoby. 1 879 osób przebywa w kwarantannie, a kolejne 121 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Do badań w sumie pobrano 73 356 próbek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments