Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 2 • L 1
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Trzy nowe zakażenia na Kujawach i Pomorzu. Są też kolejne wyleczone osoby
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (1)
25.04.2020 | 18:59

Koronawirus. Trzy nowe zakażenia na Kujawach i Pomorzu. Są też kolejne wyleczone osoby

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

W sobotę stwierdzono trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Kujawach i Pomorzu. W regionie jednocześnie zmarły dwie osoby, ale jest też dobra wiadomość – kolejne trzy wygrały walkę z chorobą.

Rano, służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego informowały o potwierdzonych przypadkach zakażenia u osób z powiatów: bydgoskiego, sępoleńskiego i świeckiego. Ale w popołudniowym raporcie tę informację skorygowano. – W powiecie sępoleńskim nie ma nowego przypadku zakażenia koronawirusem. Błędna informacja wynikła z omyłkowego zaznaczenia przez pracownika jednego ze szpitali w raporcie do WSSE w Bydgoszczy – dowiadujemy się. Jednocześnie przekazano informację o zakażeniu u drugiej osoby z pow. bydgoskiego. Łącznie, w regionie stwierdzone są 474 przypadki zakażenia koronawirusem.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


W godzinach popołudniowych przekazano również smutną informację o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. W jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Grudziądzu zmarli dwaj mężczyźni w wieku 56 i 75 lat. W naszym województwie w wyniku zakażenia zmarło 26 osób. Jest też kolejna dobra wiadomość – z koronawirusa wyleczono na Kujawach i Pomorzu kolejne trzy osoby – w sumie 123. Pod kątem choroby w szpitalach leczone są 153 osoby. 3545 osób objętych jest kwarantanną, a kolejnych 377 – nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Do badań w naszym regionie łącznie pobrane zostały 13 163 próbki.

W kraju dzisiaj stwierdzonych zostało w sumie 381 przypadków zakażenia koronawirusem (rano – 175, po południu – 206). Zmarło 30 osób. Łącznie, w całym kraju zachorowało już 11 273 osoby, zmarły 524. W ciągu minionej doby – jak przekazało Ministerstwo Zdrowia – wykonanych zostało ponad 13,7 tys. testów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści