Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 1 • L 0
1C
Sr
0C
Czw
1C
Pt
-2C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Trzy nowe zakażenia w województwie. Jest kolejnych dziewięciu ozdrowieńców. Epicentrum zakażeń na Śląsku
koronawirus_ambulans_na sygnale_Bydgoszcz_Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny - JS
11.05.2020 | 10:26

Koronawirus. Trzy nowe zakażenia w województwie. Jest kolejnych dziewięciu ozdrowieńców. Epicentrum zakażeń na Śląsku

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Ambulans przy Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński

210 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – poinformowało w poniedziałek (11 maja), tuż po godzinie dziesiątej Ministerstwo Zdrowia. Na Kujawach i Pomorzu stwierdzono 3 nowe przypadki.

Z komunikatu przekazanego przez resort zdrowia wynika, że najwięcej przypadków zakażenia potwierdzonych zostało w województwie śląskim – 142. 25 zakażeń stwierdzono w woj. wielkopolskim, 16 – dolnośląskim, 14 – małopolskim, 5 – opolskim, 4 – pomorskim, 3 – kujawsko-pomorskim i 1 – zachodniopomorskim. Łącznie w całym kraju zachorowało 16 206 osób.

Jednocześnie przekazano informację o śmierci kolejnych 3 osób, u których zdiagnozowano zakażenie. Zmarłe to kobiety w wieku 68, 92 i 93 lat (wszystkie miały choroby współistniejące). W wyniku zakażenia zmarły w Polsce 803 osoby.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


W województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 3 nowe zakażenia koronawirusem. – Wśród nich są 2 osoby z powiatu inowrocławskiego i 1 z pow. chełmińskiego – mówi rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Adrian Mól. Z regionu napłynęła jednak dobra informacja – wyleczonych zostało kolejnych 9 osób.

W regionie stwierdzono 577 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 32 osoby, 260 wyzdrowiały. Na Kujawach i Pomorzu jednocześnie prowadzone jest leczenie osób chorych osoczem ozdrowieńców.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści