Bydgoszcz
13C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 15 • L 12
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
26C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaKoronawirus w bydgoskiej szkole. Zajęcia zostały zawieszone
Szkoła, sala lekcyjna, ławki, krzesła_edukacja
31.08.2020 | 14:43

Koronawirus w bydgoskiej szkole. Zajęcia zostały zawieszone

Na zdjęciu: W SP 47 zawieszono zajęcia szkolne.

Fot. Stanisław Gazda

Szkoła Podstawowa nr 47 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego zawiesza zajęcia. Powodem jest zakażenie koronawirusem u pracownika.

Przypadek zakażenia koronawirusem w placówce mieszczącej się przy ul. Czartoryskiego 17 został potwierdzony 30 sierpnia u jednego z pracowników pedagogicznych, a ponadto niepokojące objawy wystąpiły u drugiego pracownika szkoły. – Informujemy, że po zasięgnięciu opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dyrektor szkoły podjął decyzję o zawieszeniu zajęć do 7 września br. włącznie – poinformował w poniedziałek wczesnym popołudniem Urząd Miasta Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 zaplanowano na wtorek. Uczniowie wrócą do zajęć w szkołach, które w ostatnich tygodniach przygotowywały się do funkcjonowania w reżimie sanitarnym. Zgodnie z rekomendacjami urzędu miasta, uczniowie z klas I-III mają być oddzieleni od starszych uczniów, przechodzenie z sali do sali ma być ograniczone do minimum, a przerwy mają – w miarę możliwości – odbywać się na zewnątrz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści