Bydgoszcz
-3C
Lekkie opady śniegu
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H -3 • L -3
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus w bydgoskim ratuszu. Znamy wyniki testów kolejnych pracowników
urząd miasta bydgoszcz
13.08.2020 | 12:06

Koronawirus w bydgoskim ratuszu. Znamy wyniki testów kolejnych pracowników

Na zdjęciu: Urząd Miasta Bydgoszczy.

Fot. BB

Po stwierdzeniu dwóch przypadków koronawirusa w Urzędzie Miasta Bydgoszczy pracownicy ratusza, którzy przebywali na kwarantannie, zostali poddani testom. W czwartek ratusz przekazał ich wyniki.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem u pracownika urzędu miasta został ujawniony 5 sierpnia. 10 sierpnia ratusz poinformował natomiast o potwierdzeniu drugiego przypadku w swojej placówce. W związku z tym urzędnicy odwołali wszystkie zaplanowane spotkania, ale wszystkie wydziały obsługujące mieszkańców funkcjonowały bez żadnych zmian, zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

Zgodnie z obowiązującą procedurą sanepidu pracownicy współpracujący z osobami, u których wykryto wirusa, udali się na kwarantannę i zostali poddani testom na obecność SARS-Cov-2. W czwartek, 13 sierpnia ratusz wydał komunikat o wynikach badań.

Informujemy, że pracownicy Urzędu Miasta Bydgoszczy, którzy przebywali na kwarantannie zostali poddani testom na obecność wirusa SARS-CoV2. U wszystkich tych osób wynik testu był negatywny. W związku z tym, pracownicy zakończyli kwarantannę i wracają do pracy – podaje urząd.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści