Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h NNW
H 9 • L 8
4C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. W Kujawsko-Pomorskiem zmarła 47 osoba
01.06.2020 | 10:46

Koronawirus. W Kujawsko-Pomorskiem zmarła 47 osoba

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Regionalny Szpital Specjalistyczny im. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu został przekształcony w jednoimienny zakaźny.

Fot. Szymon Zdziebło / tarantoga.pl

W szpitalu w Grudziądzu zmarł 54-letni mężczyzna. To 47 osoba, która zmarła na Kujawach i Pomorzu od początku pandemii koronawirusa.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w kraju stwierdzono przed południem 202 przypadki zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich – 170 potwierdzonych zostało w woj. śląskim.

Na Kujawach i Pomorzu nie stwierdzono żadnego nowego zakażenia, ale przekazano informację o śmierci 54-letniego mężczyzny, która była hospitalizowany w przekształconym na jednoimienny zakaźny szpitalu w Grudziądzu. – W związku z raportem PSSE Bydgoszcz dotyczącym jednego błędnie zaraportowanego przypadku zakażenia, odejmujemy go ze statystyk – przekazało Ministerstwo Zdrowia. W województwie kujawsko-pomorskim zakażenie stwierdzone zostało u 593 osób, zmarło 47. W regionie poinformowano także o kolejnych 8 osobach, które wyzdrowiały. Takich łącznie jest już 486.

Z informacji resortu wynika, że w kraju zakażenie koronawirusem potwierdzono u 23 987 osób, zmarło 1 065. W ciągu minionej doby przeprowadzono niemal 16 tys. testów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści