Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 2 • L 1
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus w natarciu. Dziesięć nowych zakażeń na Kujawach i Pomorzu
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (4)
29.03.2020 | 14:44

Koronawirus w natarciu. Dziesięć nowych zakażeń na Kujawach i Pomorzu

Informację o nowych zakażeniach podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Namiot rozstawiony przed Wojewódzkim Szpitalem Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

133 – tyle nowych przypadków zakażenia koronawirusem jest w Polsce. W niedzielę (29 marca), resort zdrowia przekazał również informację o śmierci dwóch zakażonych osób.

Rano, ministerstwo informowało o 79 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, natomiast tuż po godzinie 14:30 przekazało informację o 54 kolejnych. Te dotyczą 22 osób z woj. małopolskiego, 10 z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 z łódzkiego, 5 z podkarpackiego, 4 z woj. pomorskiego, 3 z zachodniopomorskiego i 2 osób z lubelskiego.

W regionie, najnowsze przypadki zakażenia dotyczą: starszego mężczyzny i kobiety w średnim wieku z Włocławka, czterech kobiet w średnim wieku, starszej kobiety, dwóch mężczyzn w średnim wieku i młodej kobiety z Bydgoszczy. Wszyscy przebywają w domowej kwarantannie, a stan ich zdrowia jest określany jako dobry.

Ministerstwo Zdrowia w niedzielę przekazało również komunikat o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. W szpitalu w Raciborzu zmarł zakażony 82-letni mężczyzna, a w Bytomiu – 75-latek. Obaj mieli choroby współistniejące.

Łącznie, zakażonych koronawirusem w Polsce jest 1771 osób. W kraju zmarło 20 osób. Na Kujawach i Pomorzu koronawirusa wykryto u 47 osób.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści