Bydgoszcz
11C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 11 • L 11
14C
Pon
16C
Wt
17C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus w natarciu. Trzy kolejne przypadki w naszym województwie!
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (5)
20.03.2020 | 16:34

Koronawirus w natarciu. Trzy kolejne przypadki w naszym województwie!

Informację w piątkowe popołudnie podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy - to tutaj hospitalizowani są chorzy na koronawirusa.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Do czternastu wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. W piątkowe (20 marca) popołudnie, najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

W piątkowe popołudnie, resort podał najnowszą statystykę, wedle której są 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Najwięcej z nich – 25 dotyczy osób z woj. mazowieckiego. 3 kolejne potwierdzone są w województwie kujawsko-pomorskim.


CZYTAJ WIĘCEJ: Bartosz Fiałek gościem Studia Metropolia


Potwierdzone wyniki testów dotyczą trzech mężczyzn. Jak przekazuje rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Adrian Mól, dwaj z nich niedawno wrócili z zagranicy i są hospitalizowani w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy. Trzeci przypadek dotyczy starszego mężczyzny, który przebywa w domowej kwarantannie. Stan wszystkich jest dobry.

Pozostałe przypadki koronawirusa w Polsce dotyczą: 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego. W sumie, koronawirusa wykryto u 411 osób. Jednocześnie resort informuje, że przyczyną śmierci 27-letniej kobiety (zmarła dzisiaj w szpitalu w Łańcucie) nie był koronawirus.

***

Przypominamy, że decyzją Grupy Enjoy Media, wydawcy portalu MetropoliaBydgoska.PL, wszystkie instytucje i przedsiębiorstwa mogą za darmo publikować na naszych łamach komunikaty związane z funkcjonowaniem w obliczu pandemii koronawirusa. Szczegóły tutaj –>  MetropoliaBydgoska.pl oddaje powierzchnie reklamowe walce z koronawirusem. Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści