Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus w regionie. 72 chorych, ale i pięciu wyleczonych [PODSUMOWANIE]
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (5)
30.03.2020 | 23:22

Koronawirus w regionie. 72 chorych, ale i pięciu wyleczonych [PODSUMOWANIE]

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

W Polsce przekroczona została liczba dwóch tysięcy osób chorych na koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia wieczorem przekazało informację o 71 kolejnych przypadkach zakażenia.

Wieczorem również przekazano komunikat o śmierci kolejnych pięciu osób, które były zakażone koronawirusem. W szpitalu w Radomiu zmarły dwie kobiety (w wieku 73 i 87 lat) oraz 71-letni mężczyzna (wszyscy mieli choroby współistniejące). W szpitalu w Tychach zmarła 73-latka, która była w stanie ciężkim, zaś w Biłgoraju 60-letni mężczyzna.

W kraju, zakażonych koronawirusem jest już 2055 osób. 31 zmarło.

W poniedziałkowe popołudnie poinformowano również o 25 nowych przypadkach zakażenia na Kujawach i Pomorzu. W naszym regionie, zakażone są 72 osoby, przy czym zdecydowana większość z nich – 52 przebywa w domowej kwarantannie. 13 osób hospitalizowanych jest w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy (stan dwunastu jest dobry, jednej – średni), 5 w Jednoimiennym Szpitalu Zakaźnym w Grudziądzu (trzy osoby są w stanie dobrym, dwie – średnim), zaś 1 osoba jest hospitalizowana zarówno w szpitalu zakaźnym w Toruniu, jak i Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy (ich stan zdrowia również jest dobry).

Ale z regionu płyną również dobre informacje – w poniedziałek służby urzędu wojewódzkiego przekazały, że na Kujawach i Pomorzu z koronawirusa wyleczono cztery osoby, które były leczone w szpitalu w Grudziądzu oraz osobę z powiatu nakielskiego, która przebywała w domowej kwarantannie.

Pod kątem koronawirusa, w naszym województwie hospitalizowane są 73 osoby, 8143 objęto kwarantanną, a 1543 nadzorem epidemiologicznym. Pobrano 1807 próbek.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści