Bydgoszcz
20C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 20 • L 19
15C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus w regionie. Premier zapowiada przyspieszenie procesu luzowania restrykcji
Kino Orzeł Bydgoszcz
12.05.2021 | 13:55

Koronawirus w regionie. Premier zapowiada przyspieszenie procesu luzowania restrykcji

Na zdjęciu: Od 21 maja otwarte będą mogły być m.in. kina. Placówki będą jednak funkcjonowały w ścisłym reżimie sanitarnym.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Podczas środowej (12 maja) konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o przyspieszeniu luzowania obecnie obowiązujących restrykcji.

Proces łagodzenia restrykcji związanych z pandemią koronawirusa, premier i szef resortu zdrowia przedstawili już podczas konferencji prasowej, która odbyła się pod koniec kwietnia. Dzisiaj Mateusz Morawiecki ogłosił przyspieszenie procesu luzowania restrykcji.

Główną zmianą, o której przekazał szef rządu jest ta, że już od 21 maja kina, teatry, filharmonie i instytucje kultury zostaną otwarte, a o jeden dzień wcześniej, niż zapowiadano – 28.05. otwarte zostaną kluby fitness, baseny oraz siłownie. Placówki będą funkcjonowały jednak w ścisłym reżimie sanitarnym i maksymalne ich obłożenie będzie mogło wynieść 50%. W siłowniach i klubach fitness obowiązywać będzie limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych.

Premier przekazał również, że personel niemedyczny otrzyma jednorazowy dodatek w wysokości pięciu tysięcy złotych. Podczas konferencji prasowej padła również ze strony szefa rządu deklaracja, że już wkrótce rząd będzie chciał uwolnić szczepienia dla nastolatków powyżej szesnastego roku życia.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści