Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 17 • L 16
17C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
15C
Sob
23C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus w regionie. Żadnego nowego przypadku zakażenia, więcej osób w kwarantannie [PODSUMOWANIE]
Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii Bydgoszcz - JS (2)
22.03.2020 | 21:54

Koronawirus w regionie. Żadnego nowego przypadku zakażenia, więcej osób w kwarantannie [PODSUMOWANIE]

Na zdjęciu: Tablica przy wejściu do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński

W kraju zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem. Na Kujawach i Pomorzu, w niedzielę (22 marca) nie odnotowano żadnego nowego przypadku choroby.

Niedziela przyniosła tragiczne informacje. W szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta zakażona koronawirusem, zaś w Radomiu w wyniku choroby śmierć poniósł 43-letni mężczyzna. W sumie w Polsce, w wyniku koronawirusa śmierć poniosło siedem osób. Zakażonych tą chorobą są 643 osoby, dzisiaj potwierdzono 98 nowych przypadków.

W województwie kujawsko-pomorskim, w niedzielę nie potwierdzono żadnego nowego przypadku. Zakażonych koronawirusem jest osiemnaście osób. Stan ich zdrowia jest dobry, część z nich przebywa w domowej kwarantannie, reszta jest w szpitalach. Hospitalizowanych pod kątem koronawirusa jest 38 osób.

Zdecydowanie zwiększyła się za to liczba osób poddanych kwarantannie. Tych w naszym regionie jest 3109, zaś 1514 poddano nadzorowi epidemiologicznemu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści