Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. W sobotę zmarły trzy osoby, stwierdzono jedenaście zakażeń w regionie [PODSUMOWANIE]
Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii Bydgoszcz - JS (2)
18.04.2020 | 23:35

Koronawirus. W sobotę zmarły trzy osoby, stwierdzono jedenaście zakażeń w regionie [PODSUMOWANIE]

Na zdjęciu: Tablice przed wejściem do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii. W tym szpitalu zmarła w sobotę zakażona koronawirusem 74-letnia kobieta.

Fot. Jakub Soboczyński

W sobotę (18 kwietnia) potwierdzonych zostało jedenaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Kujawach i Pomorzu. Zmarły trzy osoby.

W sobotę rano, potwierdzonych zostało osiem przypadków zakażenia koronawirusem w naszym województwie, zaś w godzinach popołudniowych poinformowano o trzech kolejnych przypadkach. Łącznie na Kujawach i Pomorzu zakażonych jest 398 osób.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – SPRAWDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


Dzisiaj także zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem. W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Władysława Biegańskiego zmarła 74-letnia kobieta, zaś po południu przekazano informację o śmierci 59-letniego mężczyzny. 84-latek zmarł w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy. W wyniku zakażenia koronawirusem, w naszym województwie zmarło 16 osób. Jest też dobra informacja – tylko w sobotę (18.04) przekazano, że wyleczonych zostało kolejnych 18 osób – w sumie wyleczono 39 chorych.

Pod kątem koronawirusa, w szpitalach hospitalizowane są 162 osoby. Kwarantanną obecnie objęto 5337 osób, a 343 nadzorem epidemiologicznym. Do badań w sumie pobrano 9780 próbek.

Ministerstwo Zdrowia przekazało w sobotę także, że w ciągu minionej doby w sumie przeprowadzonych zostało ponad 13,3 tys. testów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści