Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 16 • L 15
14C
Pt
18C
Sob
19C
Nd
18C
Pon
16C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus w szpitalu w Toruniu. 22 osoby zakażone
ambulans, karetka pogotowia ratunkowego - na sygnale - SF
02.04.2020 | 11:26

Koronawirus w szpitalu w Toruniu. 22 osoby zakażone

Na zdjęciu: Dwudziestu chorych zostało karetkami pogotowia przewiezionych z toruńskiego szpitala do placówki w Grudziądzu.

Fot. Szymon Fiałkowski

22 osoby – 20 pacjentów i dwóch pracowników Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu – są zakażone koronawirusem. 

Informację o zakażeniu przekazała dyrektor placówki Justyna Wileńska. Jak podaje, materiał do badań w kierunku koronawirusa – wymazy – pobrano w miniony wtorek (31 marca) od 37 osób, które przebywały na oddziale hematologii. Byli to pacjenci oraz personel oddziału hematologii.

Wczoraj do placówki wpłynęły wyniki badań, a te potwierdziły zakażenie koronawirusem u 22 osób. Od dzisiejszego (2 kwietnia) poranka, dwudziestu pacjentów, którzy przebywali na oddziale hematologii jest przewożonych do szpitala w Grudziądzu. – Pozostałych czterech pacjentów z oddziału hematologii z wynikami ujemnymi niewymagających hospitalizacji, w godzinach wieczornych 1 kwietnia zostało przewiezionych do Sanatorium Orion w Ciechocinku, pełniącego funkcję izolatorium – informuje dyrektor szpitala w Toruniu. Do ośrodka przewieziono również część personelu oddziału, zaś pozostałe osoby przebywają w domowej kwarantannie.

Wczoraj po południu i wieczorem, badania w kierunku obecności koronawirusa zostały przeprowadzone u kolejnych osób z personelu medycznego i pomocników oddziału hematologii, którzy w okresie hospitalizacji pacjentów zakażonych przebywali w oddziale oraz osób spoza oddziału, które miały pośredni kontakt z pracownikami oddziału. Jeszcze dzisiaj, oddział hematologii ma zostać kompleksowo zdezynfekowany. Stanie się to po opuszczeniu placówki przez ostatniego pacjenta.

Jeszcze dzisiaj mają zapaść decyzje o objęciu badaniami kolejnej grupy z kontaktów bezpośrednich oraz pośrednich z osobami zakażonymi koronawirusem – przekazuje dyrektor szpitala.

Oddział Hematologii, oddział dzienny hematologii i poradnia hematologiczna w toruńskim szpitalu są zamknięte do odwołania.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści