Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 1
2C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. W Wielkanoc 23 przypadki zakażenia na Kujawach i Pomorzu
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny_ Floriańska Bydgoszcz - SF (5)
12.04.2020 | 17:11

Koronawirus. W Wielkanoc 23 przypadki zakażenia na Kujawach i Pomorzu

Statystyki podało w godzinach popołudniowych Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Chorzy na koronawirusa są hospitalizowani m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Jest 318 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju – poinformowało w Wielkanoc (12 kwietnia) Ministerstwo Zdrowia.

Zobacz również:

Koronawirus na Kujawach i Pomorzu - szczegółowe statystyki

W popołudniowym komunikacie, jaki przekazał resort wynika, że najwięcej zakażeń stwierdzono w województwie śląskim – 65. 37 przypadków jest w województwach dolnośląskim i łódzkim, 35 w mazowieckim, 29 w wielkopolskim, 27 w podlaskim, 23 w kujawsko-pomorskim, 19 w małopolskim, 11 w warmińsko-mazurskim, 9 w lubelskim, 8 w opolskim i pomorskim, 5 w świętokrzyskim, 2 w lubuskim i zachodniopomorskim oraz 1 w podkarpackim.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w kraju to 6674 osoby. Jednocześnie, ministerstwo poinformowało o śmierci 24 osób, które były zakażone koronawirusem. W wyniku zakażenia zmarły w Polsce 232 osoby.

Na Kujawach i Pomorzu potwierdzono 23 przypadki zakażenia. Jak informuje rzecznik Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Adrian Mól, wśród zakażonych jest 12 osób z Bydgoszczy, 4 z Torunia, 2 z powiatu wąbrzeskiego, 1 z Inowrocławia i Włocławka oraz powiatów: toruńskiego, świeckiego i włocławskiego. Łącznie, w regionie zakażonych jest 336 osób. Jednocześnie, 16 osób uznanych jest w naszym województwie za ozdrowieńców.

Z popołudniowego komunikatu resortu zdrowia dowiadujemy się również, że w ciągu minionej doby w kraju przeprowadzonych zostało ponad 8,4 tys. testów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści