Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 2 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
-0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. W województwie bez nowego zakażenia, zmarła kolejna osoba, sześć innych wyzdrowiało [PODSUMOWANIE]
szpital_bieganskiego_grudziadz_Wikipedia
18.05.2020 | 22:19

Koronawirus. W województwie bez nowego zakażenia, zmarła kolejna osoba, sześć innych wyzdrowiało [PODSUMOWANIE]

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: W szpitalu w Grudziądzu zmarł dzisiaj 70-letni mężczyzna.

Fot. Wikipedia

Podobnie jak w niedzielę, także i w poniedziałek (18 maja) nie stwierdzono żadnego nowego zakażenia koronawirusem na Kujawach i Pomorzu.

582 – tyle przypadków zakażenia koronawirusem jest potwierdzonych w województwie kujawsko-pomorskim. Zarówno niedziela, jak i poniedziałek nie przyniosły informacji o nowym zakażeniu na terenie regionu.

W przekształconym na jednoimienny zakaźny szpitalu w Grudziądzu zmarł natomiast 70-letni mężczyzna. To 44 osoba, która zmarła w wyniku zakażenia koronawirusem na Kujawach i Pomorzu. Z naszego województwa napłynęła również znacznie lepsza informacja o kolejnych 6 osobach, które zostały wyleczone – takich jest w sumie już 358.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


W naszym województwie pod kątem koronawirusa hospitalizowanych jest 121 osób, a 2573 objęto kwarantanną, zaś kolejne 100 nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Do badań łącznie pobrane zostały 29 844 próbki. Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia, w naszym województwie łącznie przeprowadzono 23 824 testy.

W kraju potwierdzono dzisiaj 365 nowych zakażeń koronawirusem (przed południem informowano o 217 przypadkach, po południu – 139). Zmarło kolejnych 11 osób, co oznacza że łącznie stwierdzono 18 885 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 936 osób. Z informacji resortu zdrowia wynika, że w ciągu minionej doby przeprowadzono łącznie 15,7 tys. testów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści