Bydgoszcz
-9C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H -9 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. W województwie zmarła 41 osoba. Są 3 nowe zakażenia
koronawirus_ambulans_na sygnale_Bydgoszcz_Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny - JS
15.05.2020 | 11:52

Koronawirus. W województwie zmarła 41 osoba. Są 3 nowe zakażenia

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Ambulans przy Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński

W Grudziądzu zmarła 73-latka. To 41 ofiara epidemii koronawirusa na Kujawach i Pomorzu. W województwie stwierdzono także nowe przypadki zakażeń.

W przekształconym na jednoimienny zakaźny szpitalu w Grudziądzu zmarła 73-letnia kobieta. Jak przekazują służby Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, miała ona choroby współistniejące. To 41 osoba, która zmarła w wyniku zakażenia koronawirusem w regionie.

Jednocześnie w województwie potwierdzono 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Pozytywne wyniki testów stwierdzono u 2 osób z powiatu toruńskiego i 1 z pow. lipnowskiego. W kujawsko-pomorskiem stwierdzono 581 przypadków zakażenia koronawirusem, jednocześnie 309 osób wyzdrowiało.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – ŚLEDŹ AKTUALNE STATYSTYKI


Jak informuje Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, 26 osób leczonych na koronawirusa jest w placówce w Grudziądzu (stan zdrowia 5 z nich jest ciężki, 8 średni, a 13 – dobry). 10 osób przebywa w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy (9 jest w stanie dobrym, 1 – średnim). 1 osoba w dobrym stanie zdrowia jest w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy. 27 osób przebywa w izolatorium w Ciechocinku.

W kraju za to stwierdzono 235 nowych przypadków. Najwięcej – 204 na Śląsku. Łącznie jest 17 850 chorych, przekazano także informację o śmierci kolejnych 10 osób (893 osoby zmarły w Polsce w wyniku zakażenia). Wyzdrowiało 6 918 osób.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści